17 yaşındayım , geneleve gitmek istiyorum. Acaba bir sakıncası varmı ? Bir de 4 kez mastürbasyon yapıyorum zararı olur mu? Haydar Dümen : Değerli okurum, Mastürbasyonun sakıncası yok . Geneleve gitmenin pek çok sakıncası olacak. Ruhunu ve hayallerini deforme etme. Biraz da büyü bekle be yavrum. Acelen ne?

17 yaşındayım . Günde 2-3 kez mastürbasyon yapıyorum. Zevke geldiğimde çok heyecanlanıyorum. Kalbim çok hızlı atmaya başlıyor. Böyle oluca telaşlanıyorum. Ne yapmalıyım ? Haydar Dümen :

Merhaba hocam 21 yaşında bir kızım. Sevgilimle ön sevişme yaşadık. Vajinama boşaldı , hamile kalmış olabilir miyim? Adetim 10 gün kadar gecikti. Haydar Dümen : Sevgili okurum, Bir 10 gün daha bekle. Sonra gebelik testi yaptır. Duruma göre hareket edersiniz.

19 yaşındayım Sekse çok düşkünüm.Günde en az iki kere mastürbasyon yapıyorum. Acaba buna nasıl engel olabilirim? Haydar Dümen : Sevgili okurum , önce irade sonra akıl.

17 yaşındayım. Geçen gün geneleve gittim. Herşey çok güzeldi ama o günden beri cinsel isteğim kalmadı, şimdi korkuyorum. Haydar Dümen